“Poznám chlapíka, ktorý nevie ceknúť po maďarsky, no pozná vššetky našše texty,” smeje sa gitarista Alapi
26.6.2006

Košice/Moldava nad Bodvou - Festivalovo blatistá open-air atmosféra, maďarský rock, esmrtežný Attila Pataky a roky verní fanúšikovia. Utorkový koncert skupiny Edda művek v moldavskej Aréne sportcentrum privial spomienky na časy rockerskej mladosti takmer všetkých divákov. Vzhžadom na vekové zloženie publika sa iné ani tvrdi nedá, aj keď zo zvedavosti sa prišli pozrie aj mladšie vekové kategórie. Edda művek je známa tým, že sa počas jej existencie okolo speváka Attilu Patakyho vystriedalo množstvo muzikantov, jej súčasná zostava však spolu hrá azda najdlhšie. V zložení István Alapi (gitara), Zsolt Gömöry (klávesy), Zoltán Hetényi (bicie) a László Kicska (basgitara) odpálili koncert skladbou Total Brutal. Medzi miestami splývajúcimi pesničkami dominovali hlavne overené hity ako Kör, Minden Sarkon, Kölyköd Voltam či Éjjel Érkezem. Edda však ponúkla aj “neznámo”, ktoré sa nachádza na najnovšej platni. Viacerí fanúšikovia majú pocit, že sa v tvorbe Eddy už dlho skomerčnieva na horšie časy, čo sa trochu prejavilo aj na koncerte. Pri novších skladbách si tie najstaršie ročníky len netrpezlivo podupkávali čakajúc na osvedčené vypažováky. “Nemám pocit, že by sme boli komerčnejší. Myslím, že je to dané tým, že sa meníme, veď Attila nemá 25, ale už 55 rokov. Boli sme komerční v 80. rokoch, a to bolo niečo úplne iné, než to, čo sa hrá teraz,” myslí si gitarista István Alapi. “Nikdy sme neriešili to, či nás publikum kúpi, ale to, čo im my chceme da. Myslím si preto, že máme čo ponúknu aj mladším ročníkom. Stáva sa mi, že na koncert prídu žudia, ktorých si pamätám ako osemnásročných, a tí so sebou privedú aj svoje deti, ktorým sa naša hudba očividne páči tiež.” Na moldavský koncert sa Edda dos tešila, takmer pri každom vystúpení na Slovensku si líder spomenie na prvý koncert, ktorý odohrali na slovenskom území. “Bolo to v 82. a čo si pamätám najviac, že tam bolo strašne veža policajtov a komunistov,” smeje sa Pataky. Edda je známa svojimi vystúpeniami v menších mestách, kde často hrá ako jediná kapela väčšieho významu. “Keď hráme na vežkých pódiách, tak sú žudia príliš ďaleko. Mám rád vystúpenia v malých mestách práve preto, že ten kontakt s publikom je osobnejší,” priznáva Alapi. “Ale rozdiel medzi malým a vežkým alebo maďarským a slovenským publikom nie je žiaden. Keď raz žudia majú radi hudbu, na jazyku nezáleží. Poznám dokonca chlapíka, ktorý nevie ani ceknú po maďarsky, no pozná všetky naše texty. Ale pritom vôbec netuší, čo si pospevuje (smiech).”

Created by Global Services Slovakia s.r.o.
Novinky
ODPUST SVÄTÉHO LADISLAVA V DEBRADI
13.6.2019

Srdečne Vás pozývame na ODPUST SVÄTÉHO LADISLAVA V DEBRADI v nasledovných termínoch: 21., 22. jún. 2019.

XXIII. OBECNÉ OSLAVY A HODY
13.6.2019


Srdečne Vás pozývame na XXIII.OBECNÚ OSLAVU v nasledovných termínoch:  22. jún. 2019.

DIXIE KINGS OF HUNGARY
25.4.2017

Dobrá správa pre fanúšikov!

Svetoznáma ,obľúbená a nesmierne nadaná skupina získala naspäť svoje historické meno- BENKÓ DIXIELAND BAND!
Gratulujeme!

 

Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom
20.3.2017

Rocková opera od autorov Másik Lehel a Vizeli Csaba  názvom " Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom" rozpráva
o násilnom vysťahovaní rodín z Československa.
Termín: 7. apríla 2017, piatok o18:00
Miesto: MsKS Kolárovo

ELO CLASSICS performed by PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble
4.3.2017

24.6.2017  na Amfiteátri mesta SEREĎ si môžete vychutnať večnozelené hity legendárnej kapely ELO / Electric Light Orchestra/ 

v autentickej interpretácii bývalého speváka a gitaristu skupiny -  PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble.

Hosťom koncertu je  československá legenda- skupina PRÚDY.

 

Viac info:

http://www.domkultury.sered.sk/

event/144293/elo-prudy

 

OMEGA, 55 anniversary tour, 2017
22.2.2017

S radosťou Vám oznámime, že pre frenetický minuloročný úspech a stále trvajúci veľký záujem- legendárna skupina OMEGA znova, druhýkrát  zavíta do impozantnej Steel Arény mesta Košice. Pod názvom BEST OF OMEGA si budete môcť vychutnať z početných šlágrov tie najväčšie hity skupiny,  ktoré v minulom roku neodzneli.

 

Na koncert sa môžete tešiť 16. decembra 2017, v sobotu. o 19:00.

Lístky sú už v predaji v sieti Ticketportal / www.ticketportal.sk/.

Zalatnay Sarolta / Cini/
12.1.2017

ZALATNAY CINI  so skupinou REFLEX, LIVE

 

Sľubný koncert legendárnej speváčky  so skupinou REFLEX si môžete vychutnať už 1. júla v rámci obecných slávností v obci Málaš.

 

EDDA művek 2017
25.7.2016

S radosťou informujeme fanúšikov skupiny, že EDDA művek aj v roku 2017 odohrajú viac koncertov aj na Slovensku.

Môžete sa tešiť  ich koncertu už 2. júna, v piatok na amfiteátri mesta Rimavská Sobota.

 

Ďalšie ˝open air˝ koncerty skupiny: 23. 6., piatok, Debraď, 2. 7. nedeľa, Málaš, 16.9., Dvory nad Žitavou. Viac info - neskôr.

 

The GOLDEN VOICES OF GOSPEL 2017
2.5.2016

S radosťou informujeme záujemcov, že svetoznáma skupina afro-amerického baptistického reverenda Dwighta Robsona, " The Golden Voices Of Gospel " , ktorú skupinu naša agentúra exkluzívne zastupuje na Slovensku, v ČR a MR,  zavítajú ku nám aj v tomto  roku.

Aktuálnu šnúru plánujeme uskutočniť hlavne v decembri 2017.

Pán Robson sa narodil v St. Louis v Missouri a svojich spoluúčinkujúcich privádza z New Yorku.
Svojimi Zlatými hlasmi absolvoval stovky mimoriadne úspešných koncertov po celom svete s mottom
"Let´s have Church Tonight!".
Nie náhodou spolupracoval s nimi medzi inými aj Michael Jackson, Mariah Carey....

V predvianočnej atmosfére a vo výnimočnom prostredí odznejú nádherné černošské špirituále, známe gospely a obľúbené hity ako Hallelujah, Oh Happy Day, Swing Low a mnohé ďalšie vo viac ako dvojhodinovom programe. Prajeme Vám skvelý zážitok!

Viac informácií čoskoro - tu!