Kultová nemecká kapela uviazla v sieti slovenských policajtov, no bratislavský koncert sa jej napokon vydaril
4.10.2004 | Národná obroda
Hoci sa potulky členov legendárnej nemeckej skupiny Alphaville po Slovensku začali takmer hororovo, piatkový bratislavský koncert týchto večne veselých chlapíkov bol oslavou pestrofarebnej symbiózy elektronických melódií a svetiel. A dôkazom, že človek je vždy taký mladý, ako sa cíti, a nie kožko má na papieri... Ešte vo štvrtok sa zdalo, že účinkovanie sympatickej štvorice na čele s čerstvým pädesiatnikom Marianom Goldom budú sprevádza samé trapasy. Kapela sa totiž presúvala na Slovensko zo susedného Česka autobusom a takmer bezprostredne po prekročení hraníc uviazla v sieti našich policajtov. Tí práve „organizovali“ celoštátnu bezpečnostnú dopravnú akciu Jastrab. Po zaplatení pokuty za prekročenie rýchlosti si vodič autobusu zmyslel, že v rámci medzinárodných pravidiel musí po štyroch hodinách jazdy trištvrte hodiny oddychova. Akoby toho nebolo dos, vežké, 22 ton vážiace dvojposchodové vozidlo, prišlo počas náročného manévrovania vedžajšími cestami Slovenska o spätné zrkadlo. A tak sa unavení a rozospatí umelci dostali na miesto tlačovej konferencie - do nitrianskeho hotela Zlatý kžúčik - s trojhodinovým meškaním. Našastie, líder a zakladatež skupiny sa zachoval ako skutočný profesionál a s vežkým úsmevom a ešte väčšou trpezlivosou dokázal odpoveda na otázky tunajších novinárov viac ako hodinu. Keď sa zdalo, že všetko je už v poriadku, organizátorov i samotných hudobníkov ohúril nevyspytatežný manažér, ktorý zanovito tvrdil, že Nitra je príliš ďaleko od miesta piatkového koncertu, a tak zavelil, aby sa kapela krátko pred 23.00 hodinou presunula do Bratislavy a našla si nový hotel... Na druhý deň sa však každý fanúšik tejto kultovej elektronickej kapely presvedčil, že ich miláčikovia spali dobre. A dobrá bola aj nitrianska predkapela Gréta a Mantinels, ktorá sa zdá by vežkou nádejou domácej populárnej scény. Návštevníkov Národného tenisového centra poriadne roztlieskala a rozhýbala. Napokon sa na pódiu objavil Gold so svojimi spoluhráčmi a počas jedenapolhodinovej šou poslucháčom predstavil pesničky staré, nové i najnovšie, ktoré sa objavia na budúcoročnom albume. Približne štvortisícový dav sa najviac vlnil, keď zneli nestarnúce hity Sounds Like A Melody či Big In Japan. No a večne mladý Gold, ktorého hlas je čím ďalej vyzretejší, sa s fanúšikmi rozlúčil hymnickou skladbou Forever Young, na ktorej vyrástlo už niekožko generácií. A zrejme ich ešte mnoho vyrastie...
Created by Global Services Slovakia s.r.o.
Novinky
ODPUST SVÄTÉHO LADISLAVA V DEBRADI
13.6.2019

Srdečne Vás pozývame na ODPUST SVÄTÉHO LADISLAVA V DEBRADI v nasledovných termínoch: 21., 22. jún. 2019.

XXIII. OBECNÉ OSLAVY A HODY
13.6.2019


Srdečne Vás pozývame na XXIII.OBECNÚ OSLAVU v nasledovných termínoch:  22. jún. 2019.

DIXIE KINGS OF HUNGARY
25.4.2017

Dobrá správa pre fanúšikov!

Svetoznáma ,obľúbená a nesmierne nadaná skupina získala naspäť svoje historické meno- BENKÓ DIXIELAND BAND!
Gratulujeme!

 

Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom
20.3.2017

Rocková opera od autorov Másik Lehel a Vizeli Csaba  názvom " Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom" rozpráva
o násilnom vysťahovaní rodín z Československa.
Termín: 7. apríla 2017, piatok o18:00
Miesto: MsKS Kolárovo

ELO CLASSICS performed by PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble
4.3.2017

24.6.2017  na Amfiteátri mesta SEREĎ si môžete vychutnať večnozelené hity legendárnej kapely ELO / Electric Light Orchestra/ 

v autentickej interpretácii bývalého speváka a gitaristu skupiny -  PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble.

Hosťom koncertu je  československá legenda- skupina PRÚDY.

 

Viac info:

http://www.domkultury.sered.sk/

event/144293/elo-prudy

 

OMEGA, 55 anniversary tour, 2017
22.2.2017

S radosťou Vám oznámime, že pre frenetický minuloročný úspech a stále trvajúci veľký záujem- legendárna skupina OMEGA znova, druhýkrát  zavíta do impozantnej Steel Arény mesta Košice. Pod názvom BEST OF OMEGA si budete môcť vychutnať z početných šlágrov tie najväčšie hity skupiny,  ktoré v minulom roku neodzneli.

 

Na koncert sa môžete tešiť 16. decembra 2017, v sobotu. o 19:00.

Lístky sú už v predaji v sieti Ticketportal / www.ticketportal.sk/.

Zalatnay Sarolta / Cini/
12.1.2017

ZALATNAY CINI  so skupinou REFLEX, LIVE

 

Sľubný koncert legendárnej speváčky  so skupinou REFLEX si môžete vychutnať už 1. júla v rámci obecných slávností v obci Málaš.

 

EDDA művek 2017
25.7.2016

S radosťou informujeme fanúšikov skupiny, že EDDA művek aj v roku 2017 odohrajú viac koncertov aj na Slovensku.

Môžete sa tešiť  ich koncertu už 2. júna, v piatok na amfiteátri mesta Rimavská Sobota.

 

Ďalšie ˝open air˝ koncerty skupiny: 23. 6., piatok, Debraď, 2. 7. nedeľa, Málaš, 16.9., Dvory nad Žitavou. Viac info - neskôr.

 

The GOLDEN VOICES OF GOSPEL 2017
2.5.2016

S radosťou informujeme záujemcov, že svetoznáma skupina afro-amerického baptistického reverenda Dwighta Robsona, " The Golden Voices Of Gospel " , ktorú skupinu naša agentúra exkluzívne zastupuje na Slovensku, v ČR a MR,  zavítajú ku nám aj v tomto  roku.

Aktuálnu šnúru plánujeme uskutočniť hlavne v decembri 2017.

Pán Robson sa narodil v St. Louis v Missouri a svojich spoluúčinkujúcich privádza z New Yorku.
Svojimi Zlatými hlasmi absolvoval stovky mimoriadne úspešných koncertov po celom svete s mottom
"Let´s have Church Tonight!".
Nie náhodou spolupracoval s nimi medzi inými aj Michael Jackson, Mariah Carey....

V predvianočnej atmosfére a vo výnimočnom prostredí odznejú nádherné černošské špirituále, známe gospely a obľúbené hity ako Hallelujah, Oh Happy Day, Swing Low a mnohé ďalšie vo viac ako dvojhodinovom programe. Prajeme Vám skvelý zážitok!

Viac informácií čoskoro - tu!