Kultová nemecká kapela uviazla v sieti slovenských policajtov, no bratislavský koncert sa jej napokon vydaril
4.10.2004 | Národná obroda
Hoci sa potulky členov legendárnej nemeckej skupiny Alphaville po Slovensku začali takmer hororovo, piatkový bratislavský koncert týchto večne veselých chlapíkov bol oslavou pestrofarebnej symbiózy elektronických melódií a svetiel. A dôkazom, že človek je vždy taký mladý, ako sa cíti, a nie kožko má na papieri... Ešte vo štvrtok sa zdalo, že účinkovanie sympatickej štvorice na čele s čerstvým pädesiatnikom Marianom Goldom budú sprevádza samé trapasy. Kapela sa totiž presúvala na Slovensko zo susedného Česka autobusom a takmer bezprostredne po prekročení hraníc uviazla v sieti našich policajtov. Tí práve „organizovali“ celoštátnu bezpečnostnú dopravnú akciu Jastrab. Po zaplatení pokuty za prekročenie rýchlosti si vodič autobusu zmyslel, že v rámci medzinárodných pravidiel musí po štyroch hodinách jazdy trištvrte hodiny oddychova. Akoby toho nebolo dos, vežké, 22 ton vážiace dvojposchodové vozidlo, prišlo počas náročného manévrovania vedžajšími cestami Slovenska o spätné zrkadlo. A tak sa unavení a rozospatí umelci dostali na miesto tlačovej konferencie - do nitrianskeho hotela Zlatý kžúčik - s trojhodinovým meškaním. Našastie, líder a zakladatež skupiny sa zachoval ako skutočný profesionál a s vežkým úsmevom a ešte väčšou trpezlivosou dokázal odpoveda na otázky tunajších novinárov viac ako hodinu. Keď sa zdalo, že všetko je už v poriadku, organizátorov i samotných hudobníkov ohúril nevyspytatežný manažér, ktorý zanovito tvrdil, že Nitra je príliš ďaleko od miesta piatkového koncertu, a tak zavelil, aby sa kapela krátko pred 23.00 hodinou presunula do Bratislavy a našla si nový hotel... Na druhý deň sa však každý fanúšik tejto kultovej elektronickej kapely presvedčil, že ich miláčikovia spali dobre. A dobrá bola aj nitrianska predkapela Gréta a Mantinels, ktorá sa zdá by vežkou nádejou domácej populárnej scény. Návštevníkov Národného tenisového centra poriadne roztlieskala a rozhýbala. Napokon sa na pódiu objavil Gold so svojimi spoluhráčmi a počas jedenapolhodinovej šou poslucháčom predstavil pesničky staré, nové i najnovšie, ktoré sa objavia na budúcoročnom albume. Približne štvortisícový dav sa najviac vlnil, keď zneli nestarnúce hity Sounds Like A Melody či Big In Japan. No a večne mladý Gold, ktorého hlas je čím ďalej vyzretejší, sa s fanúšikmi rozlúčil hymnickou skladbou Forever Young, na ktorej vyrástlo už niekožko generácií. A zrejme ich ešte mnoho vyrastie...
Created by Global Services Slovakia s.r.o.
Novinky
DIXIE KINGS OF HUNGARY
25.4.2017

Radosťou informujeme fanúšikov, že skupina DIXIE KINGS OF HUNGARY,

 ktorá vznikla začiatkom roku 2016 a  tvoria ju bývalí členovia  už neexistujúcej, slávnej Benkó Dixieland Band-

vystúpi 30. apríla 2017, v nedeľu o 18:00 v Dunajskej Strede v rámci medzinárodného vínneho festivalu názvom MUN-DUS 2017.

Skvelý zážitok je garantovaný! Vstup je voľný. Prajeme Vám dobrú zábavu!

Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom
20.3.2017

Rocková opera od autorov Másik Lehel a Vizeli Csaba  názvom " Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom" rozpráva
o násilnom vysťahovaní rodín z Československa.
Termín: 7. apríla 2017, piatok o18:00
Miesto: MsKS Kolárovo

ELO CLASSICS performed by PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble
4.3.2017

24.6.2017  na Amfiteátri mesta SEREĎ si môžete vychutnať večnozelené hity legendárnej kapely ELO / Electric Light Orchestra/ 

v autentickej interpretácii bývalého speváka a gitaristu skupiny -  PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble.

Hosťom koncertu je  československá legenda- skupina PRÚDY.

 

Viac info:

http://www.domkultury.sered.sk/

event/144293/elo-prudy

 

OMEGA, 55 anniversary tour, 2017
22.2.2017

S radosťou Vám oznámime, že pre frenetický minuloročný úspech a stále trvajúci veľký záujem- legendárna skupina OMEGA znova, druhýkrát  zavíta do impozantnej Steel Arény mesta Košice. Pod názvom BEST OF OMEGA si budete môcť vychutnať z početných šlágrov tie najväčšie hity skupiny,  ktoré v minulom roku neodzneli.

 

Na koncert sa môžete tešiť 16. decembra 2017, v sobotu. o 19:00.

Lístky sú už v predaji v sieti Ticketportal / www.ticketportal.sk/.

Zalatnay Sarolta / Cini/
12.1.2017

ZALATNAY CINI  so skupinou REFLEX, LIVE

 

Sľubný koncert legendárnej speváčky  so skupinou REFLEX si môžete vychutnať už 1. júla v rámci obecných slávností v obci Málaš.

 

EDDA művek 2017
25.7.2016

S radosťou informujeme fanúšikov skupiny, že EDDA művek aj v roku 2017 odohrajú viac koncertov aj na Slovensku.

Môžete sa tešiť  ich koncertu už 2. júna, v piatok na amfiteátri mesta Rimavská Sobota.

 

Ďalšie ˝open air˝ koncerty skupiny: 23. 6., piatok, Debraď, 2. 7. nedeľa, Málaš, 16.9., Dvory nad Žitavou. Viac info - neskôr.

 

The GOLDEN VOICES OF GOSPEL 2017
2.5.2016

S radosťou informujeme záujemcov, že svetoznáma skupina afro-amerického baptistického reverenda Dwighta Robsona, " The Golden Voices Of Gospel " , ktorú skupinu naša agentúra exkluzívne zastupuje na Slovensku, v ČR a MR,  zavítajú ku nám aj v tomto  roku.

Aktuálnu šnúru plánujeme uskutočniť hlavne v decembri 2017.

Pán Robson sa narodil v St. Louis v Missouri a svojich spoluúčinkujúcich privádza z New Yorku.
Svojimi Zlatými hlasmi absolvoval stovky mimoriadne úspešných koncertov po celom svete s mottom
"Let´s have Church Tonight!".
Nie náhodou spolupracoval s nimi medzi inými aj Michael Jackson, Mariah Carey....

V predvianočnej atmosfére a vo výnimočnom prostredí odznejú nádherné černošské špirituále, známe gospely a obľúbené hity ako Hallelujah, Oh Happy Day, Swing Low a mnohé ďalšie vo viac ako dvojhodinovom programe. Prajeme Vám skvelý zážitok!

Viac informácií čoskoro - tu!