Maďarská legenda po 25 rokoch koncertuje na Slovensku
2.9.2004 | Bratislavský Večeník
Po dvadsiatich piatich rokoch, ktoré maďarská rocková legenda napriek množstvu pozvánok nekoncertovala v zahraničí, zavíta priamo na Slovensko. Ich gigantický koncert pod názvom Prinášam slnko, hviezdu sa uskutoční v sobotu 11. septembra na štadióne DAC v Dunajskej Strede. Organizátori sžubujú fantastickú šou. Omega do Dunajskej Stredy prichádza s obrovským technickým vybavením, naloženým v niekožkých kamiónoch. Nebudú chýba vežkoplošné videoprojekcie, obrovské pódium so strechou, laserové efekty a, samozrejme, o viac ako 3 hodinový koncert len skupiny Omega. Predskokanom bude rožňavská skupina Sexit. Oficiálny vznik skupiny Omega je 23. septembra 1962, keď prvý krát verejne vystúpili v študentskom klube budapeštianskej Technickej univerzity. Zo začiatku dos experimentovali a obsadenie sa často menilo. V prvých rokoch nemali žiadny typický štýl a hrávali skladby z anglickej rockovej scény, napríklad Rolling Stones. Zo zakladajúcich členov sú dodnes v zostave kapely dvaja – klávesista a kapelník László „Laci“ Benkő a spevák János „Mecky“ Kóbor. V roku 1964 sa k Omege pripojil súčasný basgitarista Tamás „Misi“ Mihály. Prvé single skupina vydala v roku 1966, ale boli na nich iba prebraté skladby od Rolling Stones a Hollies. Nahrávky s vlastnými skladbami sa objavili v roku 1967. Tie, ktoré sa zachovali vyšli v roku 1992 na CD Az Omega összes kislemeze (1967 - 1971). Rok 1968 pol poznamenaný vydaním dvoch albumov Red Star of Hungary in England v angličtine a Trombitás Frédi és a Rettenetes emberek. V tom roku pribudol do zostavy Győrgy „Elefánt“ Molnár, ktorý hrá v Omege na gitare dodnes. Práca kapely sa profesionalizuje a v priebehu ďalších dvoch rokov vydávajú ďalšie dva albumy - 10000 Lépés a Éjszakai országút. S nimi prišli aj skladby, ktoré sa neskôr stali klasikou skupiny Omega, ako 10000 Lépés, Petróleum lámpa a omegácka hymna Gyöngyhajú lány. Tie im pomohli prerazi do sveta, okrem iného na festivaloch v Palma de Mallorca a v Tokiu v roku 1970. O rok neskôr prichádza do Omegy Ferenc „Ciki“ Debreceni a tým je zostava uzavretá. Skupina nahráva nové albumy, koncertuje v celej Európe a žne vežké úspechy. Vypredávajú štadióny v Holandsku, Nemecku, Rakúsku, Československu. V roku 1994 hrajú pre 70 tisíc divákov na Népstadione v Budapešti. Omega dokonca zakladá akciovú spoločnos a spúša vlastnú televíznu stanicu s rovnomenným názvom. Za 42 rokov existencie vydala skupina 15 štúdiových albumov a desiatky výberoviek, koncertných a inojazyčných albumov. SڍAŽ SڍAŽ SڍAŽ SڍAŽ SڍAŽ SڍAŽ SڍAŽ SڍAŽ SڍAŽ SڍAŽ Vyhrajte s Večerníkom dve vstupenky na koncert Omegy 11. septembra 2004 na štadióne DAC v Dunajskej Strede. Súažná otázka: Ako sa volá skladba, ktorú od Omegy prevzala nemecká skupina Scorpions? Vaše odpovede s kontaktným telefónnym číslom posielajte e-mailom na adresu brezovsky@vecernikba.sk do štvrtku 9. septembra do 12.00. S výhercom dvoch vstupeniek sa skontaktujeme telefonicky a jeho meno uverejníme v piatkovom čísle.
Created by Global Services Slovakia s.r.o.
Novinky
ODPUST SVÄTÉHO LADISLAVA V DEBRADI
13.6.2019

Srdečne Vás pozývame na ODPUST SVÄTÉHO LADISLAVA V DEBRADI v nasledovných termínoch: 21., 22. jún. 2019.

XXIII. OBECNÉ OSLAVY A HODY
13.6.2019


Srdečne Vás pozývame na XXIII.OBECNÚ OSLAVU v nasledovných termínoch:  22. jún. 2019.

DIXIE KINGS OF HUNGARY
25.4.2017

Dobrá správa pre fanúšikov!

Svetoznáma ,obľúbená a nesmierne nadaná skupina získala naspäť svoje historické meno- BENKÓ DIXIELAND BAND!
Gratulujeme!

 

Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom
20.3.2017

Rocková opera od autorov Másik Lehel a Vizeli Csaba  názvom " Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom" rozpráva
o násilnom vysťahovaní rodín z Československa.
Termín: 7. apríla 2017, piatok o18:00
Miesto: MsKS Kolárovo

ELO CLASSICS performed by PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble
4.3.2017

24.6.2017  na Amfiteátri mesta SEREĎ si môžete vychutnať večnozelené hity legendárnej kapely ELO / Electric Light Orchestra/ 

v autentickej interpretácii bývalého speváka a gitaristu skupiny -  PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble.

Hosťom koncertu je  československá legenda- skupina PRÚDY.

 

Viac info:

http://www.domkultury.sered.sk/

event/144293/elo-prudy

 

OMEGA, 55 anniversary tour, 2017
22.2.2017

S radosťou Vám oznámime, že pre frenetický minuloročný úspech a stále trvajúci veľký záujem- legendárna skupina OMEGA znova, druhýkrát  zavíta do impozantnej Steel Arény mesta Košice. Pod názvom BEST OF OMEGA si budete môcť vychutnať z početných šlágrov tie najväčšie hity skupiny,  ktoré v minulom roku neodzneli.

 

Na koncert sa môžete tešiť 16. decembra 2017, v sobotu. o 19:00.

Lístky sú už v predaji v sieti Ticketportal / www.ticketportal.sk/.

Zalatnay Sarolta / Cini/
12.1.2017

ZALATNAY CINI  so skupinou REFLEX, LIVE

 

Sľubný koncert legendárnej speváčky  so skupinou REFLEX si môžete vychutnať už 1. júla v rámci obecných slávností v obci Málaš.

 

EDDA művek 2017
25.7.2016

S radosťou informujeme fanúšikov skupiny, že EDDA művek aj v roku 2017 odohrajú viac koncertov aj na Slovensku.

Môžete sa tešiť  ich koncertu už 2. júna, v piatok na amfiteátri mesta Rimavská Sobota.

 

Ďalšie ˝open air˝ koncerty skupiny: 23. 6., piatok, Debraď, 2. 7. nedeľa, Málaš, 16.9., Dvory nad Žitavou. Viac info - neskôr.

 

The GOLDEN VOICES OF GOSPEL 2017
2.5.2016

S radosťou informujeme záujemcov, že svetoznáma skupina afro-amerického baptistického reverenda Dwighta Robsona, " The Golden Voices Of Gospel " , ktorú skupinu naša agentúra exkluzívne zastupuje na Slovensku, v ČR a MR,  zavítajú ku nám aj v tomto  roku.

Aktuálnu šnúru plánujeme uskutočniť hlavne v decembri 2017.

Pán Robson sa narodil v St. Louis v Missouri a svojich spoluúčinkujúcich privádza z New Yorku.
Svojimi Zlatými hlasmi absolvoval stovky mimoriadne úspešných koncertov po celom svete s mottom
"Let´s have Church Tonight!".
Nie náhodou spolupracoval s nimi medzi inými aj Michael Jackson, Mariah Carey....

V predvianočnej atmosfére a vo výnimočnom prostredí odznejú nádherné černošské špirituále, známe gospely a obľúbené hity ako Hallelujah, Oh Happy Day, Swing Low a mnohé ďalšie vo viac ako dvojhodinovom programe. Prajeme Vám skvelý zážitok!

Viac informácií čoskoro - tu!