7.6.2006

Košice - Spomienky na časy minulé, rock'n'roll po šesdesiatke a nespútaná energia - včerajší koncert maďarskej legendy, ktorej úspech preskočil železnú oponu, potvrdil ich rokmi overenú kvalitu. Omega na čele s nezamenitežným Jánosom 'Meckym' Kóborom postavila na nohy všetkých - počnúc kategóriou tridsiatnikov-štyridsiatnikov, ktorí možno vedú nudné životy, cez osemnás až dvadsaročných urputne bojkotujúcich elektronickú hudbu, 12-ročné decká, ktoré podžahli (a očividne radi) rodičovskému vplyvu až po omladnutých dôchodcov. Triapolhodinka rockového "nářezu" začala krátkym, no o to rezonujúcejším vystúpením Mariána Vargu. Balans na pomedzí rocku a vážnej hudby vyústil do nástupu momentálne vežmi úspešnej maďarskej kapely. Sid Košičanov až tak neoslovili, no rytmy, ktoré sa drali spod ich gitár pripravili publikum na "starých" rockerov. Po úvodnom intre vybehol na pódium Mecky v červeno-čiernom plášti a návštevníci konečne dostali to, kvôli čomu prišli. Cez úvodné skladby Addiy ély a 10 000 lépés s charakteristickou laser show hala začala buráca. A preburácala sa až ku koncu. Nechýbali staré klasiky - Babylon, Naplemente, Fekete pillangó, no Omega ponúkla i nahliadnutie do svojho pripravovaného albumu. Príjemným prekvapením sa stala i skladba v podaní vokalistky Ildikó Keresztes, počas ktorej si Mecky odskočil oddýchnu. Nečakané ukončenie koncertu si vyslúžilo dupot, potlesk a silnejúce skandovanie. Všetci tí, ktorí vytiahli zo skrine staré koženky s naleštenými nitmi a oprášili vinyly, prinútili Omegu vráti sa na pódium a ukonči svoje vystúpenie vo vežkom štýle. Najväčšie hity Léna, Petróleum lámpa, legendárna Gyöngyhajú lány a "hlavný pyrotechnik" Mecky so svetlicami v rukách ukončili nával spomienok na rock'n'roll spred roku 1989. Asi jediná kapela, ktorá za socializmu prerazila doslova v svetovom meradle, priniesla väčšine nádherné spomienky na časy svojho "mládí". A za to sa jej publikum odvďačilo aspoň neutíchjúcim potleskom...

Created by Global Services Slovakia s.r.o.
Novinky
ODPUST SVÄTÉHO LADISLAVA V DEBRADI
13.6.2019

Srdečne Vás pozývame na ODPUST SVÄTÉHO LADISLAVA V DEBRADI v nasledovných termínoch: 21., 22. jún. 2019.

XXIII. OBECNÉ OSLAVY A HODY
13.6.2019


Srdečne Vás pozývame na XXIII.OBECNÚ OSLAVU v nasledovných termínoch:  22. jún. 2019.

DIXIE KINGS OF HUNGARY
25.4.2017

Dobrá správa pre fanúšikov!

Svetoznáma ,obľúbená a nesmierne nadaná skupina získala naspäť svoje historické meno- BENKÓ DIXIELAND BAND!
Gratulujeme!

 

Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom
20.3.2017

Rocková opera od autorov Másik Lehel a Vizeli Csaba  názvom " Fehérlaposok / My, s bielym dekrétom" rozpráva
o násilnom vysťahovaní rodín z Československa.
Termín: 7. apríla 2017, piatok o18:00
Miesto: MsKS Kolárovo

ELO CLASSICS performed by PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble
4.3.2017

24.6.2017  na Amfiteátri mesta SEREĎ si môžete vychutnať večnozelené hity legendárnej kapely ELO / Electric Light Orchestra/ 

v autentickej interpretácii bývalého speváka a gitaristu skupiny -  PHIL BATES BAND & The Berlin String Ensemble.

Hosťom koncertu je  československá legenda- skupina PRÚDY.

 

Viac info:

http://www.domkultury.sered.sk/

event/144293/elo-prudy

 

OMEGA, 55 anniversary tour, 2017
22.2.2017

S radosťou Vám oznámime, že pre frenetický minuloročný úspech a stále trvajúci veľký záujem- legendárna skupina OMEGA znova, druhýkrát  zavíta do impozantnej Steel Arény mesta Košice. Pod názvom BEST OF OMEGA si budete môcť vychutnať z početných šlágrov tie najväčšie hity skupiny,  ktoré v minulom roku neodzneli.

 

Na koncert sa môžete tešiť 16. decembra 2017, v sobotu. o 19:00.

Lístky sú už v predaji v sieti Ticketportal / www.ticketportal.sk/.

Zalatnay Sarolta / Cini/
12.1.2017

ZALATNAY CINI  so skupinou REFLEX, LIVE

 

Sľubný koncert legendárnej speváčky  so skupinou REFLEX si môžete vychutnať už 1. júla v rámci obecných slávností v obci Málaš.

 

EDDA művek 2017
25.7.2016

S radosťou informujeme fanúšikov skupiny, že EDDA művek aj v roku 2017 odohrajú viac koncertov aj na Slovensku.

Môžete sa tešiť  ich koncertu už 2. júna, v piatok na amfiteátri mesta Rimavská Sobota.

 

Ďalšie ˝open air˝ koncerty skupiny: 23. 6., piatok, Debraď, 2. 7. nedeľa, Málaš, 16.9., Dvory nad Žitavou. Viac info - neskôr.

 

The GOLDEN VOICES OF GOSPEL 2017
2.5.2016

S radosťou informujeme záujemcov, že svetoznáma skupina afro-amerického baptistického reverenda Dwighta Robsona, " The Golden Voices Of Gospel " , ktorú skupinu naša agentúra exkluzívne zastupuje na Slovensku, v ČR a MR,  zavítajú ku nám aj v tomto  roku.

Aktuálnu šnúru plánujeme uskutočniť hlavne v decembri 2017.

Pán Robson sa narodil v St. Louis v Missouri a svojich spoluúčinkujúcich privádza z New Yorku.
Svojimi Zlatými hlasmi absolvoval stovky mimoriadne úspešných koncertov po celom svete s mottom
"Let´s have Church Tonight!".
Nie náhodou spolupracoval s nimi medzi inými aj Michael Jackson, Mariah Carey....

V predvianočnej atmosfére a vo výnimočnom prostredí odznejú nádherné černošské špirituále, známe gospely a obľúbené hity ako Hallelujah, Oh Happy Day, Swing Low a mnohé ďalšie vo viac ako dvojhodinovom programe. Prajeme Vám skvelý zážitok!

Viac informácií čoskoro - tu!